ORTA VE DOĞU KARADENİZ UZMANLAŞMA EĞİTİMİ

ORTA VE DOĞU KARADENİZ UZMANLAŞMA EĞİTİMİ

ORTA VE DOĞU KARADENİZ UZMANLAŞMA EĞİTİMİ
ANTALYA ÇIKIŞLI ORTA VE DOĞU KARADENİZ UZMANLAŞMA EĞİTİMİ

(REHBERLERE Özel 15 MART Akşamı Hareketli 5 Gece Konaklamalı 6 Gün)

 

SİNOP - SAMSUN - ORDU - TRABZON - FIRTINA DERESİ - AYDER - HOPA - BATUM - RİZE - UZUNGÖL - AMASYA - ÇORUM - ANTALYA

 

GECE ANTALYA – SİNOP19:00 da siz değerli misafirlerimizle Konyaaltı 5M Migros önü buluşarak Antalya'dan hareketle Bucak - Burdur - Polatlı - Kızılcahamam - Boyabat üzeri Sinop'a hareket.

 

1.GÜN SİNOP – SAMSUN – ORDU

 

Gezimizin başlangıç noktası olan, ülkemizin en kuzeyinde bulunan ilimiz  Sinop'a varışımızın ardından DİYOJEN HEYKELİ önünde toplu resim molası verilir. Daha sonra yürüyerek türkülere, romanlara ve filmlere konu olmuş Tarihi Sinop Ceza Evi'ne geliriz. Cezaevinde Sabahattin Ali Koğuşunu ve diğer bölümleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde ziyaret ederiz. Sonrasında otobüse binerek ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Koyunun bulunduğu Akliman Tabiat Parkına gelerek harika resimler çekeriz. Sonra Sinop Kent Limanı'na hareket ederiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Kotra Tekne yapım atölyelerini ziyaret edip, alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin bildireceği saat ve yerde tekrar buluşarak Samsun'a hareket ederiz. Samsun'da alacağımız öğle yemeği sonrası Samsun Abide, Gazi Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Tütünlük İskelesini Rehberimiz eşliğinde gezerek otobüsümüzün olduğu park yerine geliriz. Otobüsle  Bandırma Vapuru'nun olduğu parka gelerek

Bandırma Vapuru'nun içine girip fotoğraflarız. Daha sonra Ordu ya gelir burada Teleferikle (Ekstra)  BOZTEPE ye çıkarak güzel resimler çektikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Ordu Otelimize geliriz.

 

2. GÜN ORDU – GİRESUN –  UZUNGÖL

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından GİRESUN’a hareket ediyor Giresun Meydanında verilen serbest zaman sonrası, Çay fabrikasına hareket ediyoruz. Tirebolu 42 Çay Fabrikası'nda çay hakkında bilgi alıp, çaylarımızı yudumluyoruz. Tirebolu'dan öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakmak için Akçaabat'a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Trabzon'a hareket ediyoruz. Trabzon'da ilk durağımız deniz seviyesinden 370 m. yükseklikte yer alan Atatürk Köşkü’nü gezip bitişiğinde yer alan Tuana Gümüş Evi’ne gelerek burada Kazaziye ve Hasır teknikleri hakkında bilgilenir, çayımızı içer ve otobüsümüze binerek Ayasofya Cami ne geliriz ( buradan Maçka’ya hareket ederiz. Hamsi köy sütlacının tadına bakarak, Sümena Manastırı kapalı sadece güzergah göstermek istenirse Altınpark Milli Parkı’na kadar gidip Trabzon’a dönebiliriz) . Sonrası Sürmene ye gelip burada da Meşhur Sürbıssa Bıçak Evi serbest zaman ve

alışveriş sonrası konaklama için Uzun Göl 1090m. yer alan otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Uzungöl.

 

3. GÜN UZUNGÖL – RİZE – AYDER veya ARHAVİ

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Uzun Göl fotoğraf molası ve ardından otobüse binerek Rize'ye hareket ediyoruz. Rize merkezde şehir müzesini gezip, serbest zaman veriyoruz. İsteyenler taksi ile şehre hakim bir tepenin üzerinde kurulmuş olan Rize Ziraat Çay Bahçesi'nde çaylarını yudumlayabilir. Sonrası Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Çamlıhemşin'e varışımızın ardından Fırtına Deresi kenarında Pınar Restaurant’ta alacağımız serbest öğle yemeğinden sonra İsteyenler ile Zil Kalesine hareket ediyoruz (Minibüsler ile ekstra Tulum ve Horon eşliğinde). Konumuna ve doğasına hayran kalacağınız Zil Kalesini gezip, fotoğrafladıktan sonra muhteşem manzarası eşliğinde Ayder Yaylası'na ulaşıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi görüldükten sonra doğanın tadını dilediğiniz gibi çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin vereceği saatte ve yerde tekrar buluşarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize

geçiyoruz. ARHAVİ OTEL

 

4. GÜN ARHAVİ – BATUM – ORDU

 

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesi BATUM a geçiyoruz. Eski Ganio Köprü ve Kalesini görerek, Otobüsümüzle merkezden geçerek, Yeşil Buruna geliyor ve 112 Hektarlık, içinde 700 çeşit ağaç bulunan Botanik Parkı geziyoruz. Sonra Merkeze gelerek, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binası, Medeia görüldükten sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından Avrasya Meydanında, Nikah salonu önünde buluşarak Sarp sınır kapısından geçerek Türkiye'ye dönüş yapıyor ve Rize bezinin nasıl yapıldığını öğrenmek ve alışveriş için Rize Bezleri tesisinde mola ve serbest zaman veriyoruz. Sonra Rize, Trabzon güzergâhını takip ederek Ordu da bulunan Otelimize geliyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama ORDU Otel.

 

5. GÜN ORDU – SAMSUN – ÇORUM

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası hareket ederek Termedeki Amazon Tesislerinde ihtiyaç ve resim molası ardından Samsun güzergâhını takip ederek Şehzadeler Şehri Amasya'ya geliyoruz. Amasya'da öğlen yemeği sonrası, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Saat Kulesi ve Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak fotoğraf çektikten sonra yürüyerek köprüyü geçer ve  Hazeranlar Konağı'na geliriz. Burada Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceksiniz. Şehzadeler Müzesi ziyareti sonrası, Yeşil Irmak boyunca yürüyerek Amasya'da şehzadelik yapmış sonrasında Osmanlı padişahı olmuş Sultan II.Bayezit Külliyesini ziyaret ediyoruz. Kent Müzesi 1918 yılı Amasya Maketini gördükten sonra yürüyerek Amasya Arkeoloji Müzesi ne geçerek Orada Arkeolojik eserleri ve Mumyaları ziyaret ederiz. Müze ziyaretimiz sonrası Amasya çıkışında bulunan Ferhat'ın Şirin için açtığına inanılan su kanallarını görüyor ve Aşıklar Müzesini geziyoruz. Gezimizin

ardından Çorum a gelerek buradaki ÇORUM OTEL de Akşam yemeği ve Konaklama.

 

6. GÜN ÇORUM – ANKARA – AFYON – ANTALYA

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası hareket ederek  Ankara - Polatlı - Afyon - Burdur - Bucak üzeri Antalya'ya ulaşıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz. Mutlu Kalın...

 

SON BAŞVURU TARİHİ 11 MART 2016 MESAİ BİTİMİNE KADARDIR. EN AZ KATILIMCI SAYISI 30 KİŞİDİR.

REZERVASYON : 0242 311 11 30

 

FİYAT BİLGİLERİ VE GENEL NOTLAR

KONAKLAMA BİLGİLERİ                      Nakit -Tek Çekim

2  kişilik Odalarda Konaklama (Kişibaşı) 900 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı        350 TL

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Ulaşım + Profesyonel Turist Rehberliği + 5 Gece Otel Konaklama + Batum/Gürcistan Turu

Otellerde alınacak 5 Sabah Kahvaltısı + 5 Akşam Yemeği + Ayder Yayla Turu

Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün sabah kahvaltısı + Tüm öğle yemekleri + Ekstra harcamalar + Müze-Örenyeri Giriş Ücretleri

Gürcistan'a Geçiş Ücreti + Boztepe Teleferik Ücreti + Zil Kale Turu

NOTLAR:

* GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM'A ÜZERİNDEFOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

*  GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

* GÜRCİSTAN'A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

 

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA HERHANGİ BİR SORUMLULUĞUMUZ YOKTUR.

 

* REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

 

* REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

 

* Katılımcılarımızın rahatlıkla taşıyabilecekleri küçük bir sırt çantası bulundurmaları, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabı giymeleri, otelde kullanmak için terlik bulundurmaları, yanlarına küçük bir şemsiye ve yağmurluk, hafif kalın ve uzun kollu bir hırka almaları, Fotoğraf ve Video çekimi için gerekli ekipman, telefon şarjları için powerbank ve yeterli büyüklükte hafıza kartı almaları tavsiye edilir.

 

* TURUMUZ 44 KİŞİLİK KONTENJAN İLE SINIRLIDIR.