Baltık Başkentleri Gezisi 23-29 Mart 2016

Baltık Başkentleri Gezisi ( 23 - 29 Mart 2016 tarihleri arasında) Program DetaylarıAlternatif iş istihdamı yaratmak amacıyla önemli outgoing destinasyonlarından biri olan Baltık Başkentleri Gezisi yapılacaktır. Üyelerimizin bilgi, rota ve donanımlarını geliştirmeleri amacıyla oluşturduğumuz gezi programı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.
 
 
Baltık Başkentleri Gezisi ( 23 - 29 Mart 2016 tarihleri arasında) Program Detayları
 
1. Gün: Tallinn
Estonya’nın başkenti Tallinn’e uçuş . Havalimanında karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Tallin’de 4 * Hotel L’ermitage.
 
2. Gün: Tallinn
Kahvaltıdan sonra Tallinn şehir turumuza başlayacağız. Dom Kilisesi ve  Rus – Ortodoks Alexander Nevski Katedrali’ni gördükten sonra seyir terasından şehre ve Toompea Şatosuna bir bakış atacak, eski şehrin dar sokaklarını ve meydanını göreceğiz. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği şehirde.
 
3. Gün: Tallinn – Gauja Milli Parkı – Riga
Kahvaltıdan sonra Riga’ya  doğru yola çıkacağız. Letonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Sigulda’daki Gauja Milli Parkında vereceğimiz molayla milli parkta bir gezinti yapacak ve Turaida Kalesini ve 13. Yy’dan kalan Ordersburg’un kalıntılarını göreceğiz. Riga’ya doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Riga’da  4*  Hotel Astor.
 
4. Gün: Riga
Kahvaltıdan sonra Riga şehir turumuza başlıyoruz. Bazen yaya bazen otobüsle devam edecek olan turumuzda Riga’nın önemli merkezi bulvarlarından ve şehir parklarından geçecek, Bastelkanj, Barut Kulesi, Letonya Ulusal Tiyatrosu, Sanat Müzesi, Özgürlük Anıt, Letonya Üniversitesi, Ulusal Opera Binası ve Daugava Nehrini göreceğiz. Yürüyüşümüz sırasında ise “Hanse” birliğine dahil olan şehrin güzelliklerinin tadını çıkaracağız. Eski şehrin tablo gibi sokaklarını, Dom Kilisesini, St. Petri Kilisesini, eski zanaatkar evlerini, İsveç Kapısını, St. Jakobi ve Maria Magdalena Kiliselerini, Parlamento’yu, Riga’nın eski şatosunu gördükten sonra şehrin ünlü Pazar yerlerini ziyaret edeceğiz. “Riga’nın Karnı” olarak nitelenen ve beş dev boyutlu binada yer alan Letonya’nın bu en büyük çarşısı renkleri ve canlılığıyla görülmeye değer.
 
5. Gün: Riga – Rundale Şatosu – Trakai  – Vilnius
Kahvaltıdan sonra Vilnius’a hareket. Letonya’nın en güzel barok sarayı olan 18. Yy’dan kalma Rundale Şatosunu ziyaret ediyoruz. Saray ünlü İtalyan mimar Francesco Bartolomeo Rastrelli’nin erken eserlerinin en önemlilerinden biri olarak gösteriliyor. Litvanya’ya doğru yolumuz devam ediyor.Litvanya Prensliği’nin eski başkenti Trakai’ye varıyoruz. Galva Gölünün üzerindeki bir adada bulunan 14. Yy.’dan kalan Kalenin ziyaret ettikten sonra Vilnius’a doğru yola devam ediyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme  Vilnius’da 3+* Hotel Comfort.
 
6. Gün:  Vilnius
Kahvaltıdan sonra Litvanya’nın 600 yıllık başkenti Vilnius’ta şehir turu. Görülecek yerler:St. Peter ve Paul Kilisesi, Katedral Meydanı, Anna ve Bernardiner Kiliseleri, “Şafak Vakti Kapısı”, “Kutsal Ruh” Rus-Ortodoks Kilisesi, Belediye Sarayı Meydanı ve 1579’da kurulan Vilnius Üniversitesi.Öğleden sonra  serbest zaman. Akşam yemeği şehirde.
 
 7. Gün: Vilnius – Istanbul
Kahvaltıdan sonra havalimanına transfer ve Istanbul’a uçuş.
 
Fiyata Dahil Hizmetler
3* ve 4* Otellerde 6 gece oda / kahvaltı konaklama,
6 x akşam yemeği (set mönü: 3 course / 3 x otel + 3 x şehir restoranlarında),
Tallinn Havalimanı – Otel ve Otel – Vilnius  Havalimanı Transferleri (eskort eşliğinde),
Program uyarınca modern otobüs ve kaptanın konaklama vs.harcamaları,
Tallinn Havalimanından Vilnius Havalimanına kadar Almanca konuşan yerel profesyonel rehberlik hizmeti,
Programdaki tüm vizitler,
Vilnius Universitesi, Trakai Kalesi, Rundale Şatosu, Riga Dom Kilisesi, Turaida Kalesi ve Tallinn Dom Kilisesi giriş ücretleri,
 
Fiyatlar 20 kişi 25 kişi 30 kişi
Dbl odada kişi başı 420.- 395.- 375.- (€)
Sgl Farkı 120.- 120.- 120.- (€)
İstanbul'dan uçakla gidiş dönüş ulaşım 230 Euro
Öğle Yemeği Paketi         65.-€
5 x Öğle Yemeği (3 course set mönü + çay/kahve + su)
 
 
Bilgi ve İletişim:
Sema ÖZEN
M: +90 537 249 46 93
sema.ozen@corvus.travel