ARO İtalya Eğitim Gezisi 26 Temmuz- 2 Ağustos 2019

İtalya Eğitim GezisiARO İtalya Eğitim Gezisi 26 Temmuz- 2 Ağustos 2019

İzmir’den Direk Uçuş Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile 7 Gece 8 Gün
**340 € DEĞERİNDEKİ EKSTRA TURLAR FİYATA DAHİL!!**
3* ve*4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA* 26 TEMMUZ 2019
Milano (1) – Floransa (2) – Roma (2) – Ferrara (1) Sirmione – Venedik (1) – Milano – Como

1. Gün İZMİR – MİLANO 
Konuklarımızla Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 20.30’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın özel seferi ile saat 23.00’da Milano’ya hareket ediyoruz, yerel saat ile 00.45’de Milano’ya varıyor ve dinlenmek üzere 4 Yıldızlı otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

2. Gün MİLANO – FLORANSA 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüz ile panoramik Milano şehir turu için hareket ediyoruz. İtalya'nın ticari ve endüstriyel başkenti olarak da kabul gören, Avrupa otomotiv ve moda merkezlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mimarisi, kültürü, mutfağı, anıt yapıları, uluslar arası eğitim kurumları, operası, kiliseleri ve paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın en dinamik kenti olarak da kabul edebileceğimiz Milano'da ki şehir turumuzda dünyanın en büyük katolik mabedlerinden Milano Katedralini (Duomo di Milano) önünde yer alan görkemli meydanından fotoğraflama şansı buluyoruz. Katedral meydanından süslü ve görkemli bir kapı ile ulaşılan Milano galeriasını görüyoruz (Galleria Vittorio Emanuele II). İtalyan Barok dönemi mimarisini en güzel şekilde yansıtan bu yapının tavanındaki süslemelere ve içinde bulunan dünyaca ünlü mağaza vitrinlerine bayılacaksınız. Ardından Avrupa'nın en büyük Opera binalarından biri olan La Scala tiyatrosunu görüyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda alışveriş caddesindeki butikleri görebilir veya Katedral meydanında yer alan bir kahvecide ekspresyonuzu yudumlayabilirsiniz. Milano turumuzun ardından Rönesans'ın başkenti Floransa'ya hareket ediyoruz. Floransa şehir turumuzda eşsiz kubbesiyle tanınan ön cephesinde etkileyici heykel çalışmalarıyla değerine değer katan çiçek Meryem (Santa Maria Del Fiore) Katedralini görüyor ve fotoğraflıyoruz. Katedral yakınında yer alan ve eski bir Roma tapınağının yerine inşa edilmiş vaftizhane yapısı ve dünyada eşi benzeri olmayan cennetin kapısı olarak da adlandırılan Porta Paradiso'yu görüyor, kapı üzerindeki üç boyutlu kabartmaların hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Şehrin eski yönetim binası ve Rönesans döneminin en çarpıcı heykellerinin sergilendiği, adeta bir açık hava müzesini andıran senyörler meydanı ve hemen yakınındaki Arno Nehri üzerine kurulmuş, üzerindeki mücevher dükkanlarıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsünü görüyoruz öğle yemeği için rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından otobüsümüze geri dönüyor ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz 4 Yıldızlı otelimize hareket ediyoruz.

3. Gün FLORANSA- PİSA-SAN GİMİGNANO-SİENA
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüz ile Toscana Turumuz için hareket ediyoruz. Kuzey İtalya'nın en tipik bölgesi olan Pisa, Siena ve San Gimignano şehirlerini keşfe çıkıyoruz. Siena, dünyaca ünlü 'il Palio, at yarışlarının düzenlendiği, birbirini kesen dar sokakların buluşma noktası olan Compo Meydanı ile ünlüdür. Gotik Katedralin ön cephesi ise, mutlaka görülmelidir. Siena gezimizin ardından, San Gimignano'ya hareket ediyoruz. Şaraplık üzüm bağları arasından yükselen çok iyi korunmuş San Gimignano kasabası, ortaçağda Hac yolu üzerinde bulunmasından dolayı gelişmiş ve bir kısmı günümüze kadar taşınan kulelerinden 'Ortaçağın Manhattan'ı ' diye adlandırılmaktadır. Burada Toscana bölgesinin ünlü peynirlerini, şaraplarını tadabilir, dünyanın en iyi dondurmasını yiyebilirsiniz. San Gimignano'da geçirdiğimiz keyifli sürenin ardından gün batımında harika fotoğraflar çekmek üzere Pisa'ya hareket ediyoruz. Pisa kenti, Toscana bölgesinin en çok turist çeken noktalarından biridir. Bu bölgeyi cazibe merkezi kılan ise, Ortaçağ'da İtalyan deniz cumhuriyetleri arasında parlayan bir yıldız olmuş Pisa devletinden geriye kalan 'Mucizeler Meydanı' ve bu meydan üzerinde yer alan eğik kuledir. Sosyal medya hesaplarınızı süsleyecek harika resimlerimizi çektikten sonra, rehberimizin vereceği alışveriş molasında, bölgeye özgü hediyelik eşyaları uygun fiyatla satın alabilirsiniz. Turumuz sonrası, otelimize geri dönüyoruz. Konaklama 4* otelimizde.

4 Gün FLORANSA – ROMA 
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Floransa'dan ayrılıyor ve Roma'ya hareket ediyoruz. 3 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, Başkent Roma'ya ulaşıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. 2300 yıllık geçmişiyle Dünya üzerinde şehirciliğin temellerini atmış, Avrupa medeniyetinin öncüsü Roma İmparatorluğunun başkentini gezerken büyüleneceksiniz. Şehir turumuzda, modern stadyumların atası kabul edilen Colosseum'u imparatorluğun idari ve ticari merkezi kabul edilen Roma Forumu'nu ,' Aşk Çeşmesi' diye adlandırılan Trevi Çeşmesini ve müthiş güzellikteki İspanyol merdivenlerini görüyor ve fotoğraflıyoruz. Günümüzü noktalamak üzere, dünya mimarlık tarihine damga vura Pantheon tapınağını, sanatçılar meydanı olarak anılan 'Navona Meydanı' ve son olarak Tiber Nehri kıyısında yer alan Melekler Kalesini görüp 4* otelimize yerleşiyoruz.

5. Gün ROMA- NAPOLİ- POMPEİ
Kahvaltı sonrası Napoli & Pompei turumuz için hareket ediyoruz. Pompei Antik Kenti ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pompei, Roma İmparatorluğu döneminin en zengin liman şehri olup MS 79. yılında Vezüv volkanının püskürttüğü lavlar altında kalarak tarihe gömülmüştür. Arkeologlar tarafından neredeyse, 1700 yıl sonra, gün yüzüne çıkarılmış olan kent, felaketin yaşandığı günü adeta gözler önüne sermektedir. Sokaklarında gezerken dönemin zenginliğini ve lüks yaşamını görecek ve şaşıracaksınız. Pompei gezimiz sonrası Napoli kent merkezine gidiyoruz. Buradaki gezimiz sırasında, Costel Nuova Kalesini, San Carlo tiyatrosunu, Umberto 2. Galeriasını, Via Toledo Alışveriş caddesini ve Plebiscito Meydanı'nı görüyoruz. Alışveriş molamız sonrası, Roma’da otelimize dönüyoruz. Geceleme 4* otelimizde.

6. Gün ROMA – NEMİ-CASTEL GANDOLFO- FERRARA 
Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Nemi köyüne hareket ediyoruz. Nemi gölüne kuşbakışı manzarayla seyreden bu şirin kasaba 'Çilek Köyü ' olarak da biliniyor. Sokakları çilek kokan Nemi'de geçireceğimiz zamanda mest olacaksınız. Nemi köyü bir dönem ülkemizde popüler olan 'Kiraz mevsimi ' dizisinin doğal setlerinden biri olmuştur. Castel Galdolfo ise, Albano krater gölüne hakim bir noktada kurulmuştur ve yüzyıllardır papaların yazlık sarayına ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki gezimiz sonrası Ferrara'daki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Ferrara'da.

7. Gün FERRARA – VENEDİK
Kahvaltının sonrası UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’da panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Özel tekne ile Büyük kanalı geçerek ulaştığımız San Marco meydanından itibaren bu muhteşem kenti ziyaretimize başlıyoruz. Yüzyıllar önce insanoğlunun çok büyük bir özveriyle inşa ettiği bu kent, her manada büyüleyici bir atmosfere sahip. Ortaçağ'da Avrupa ve hatta Dünyanın en önemli ticaret limanı konumundaki Venedik özellikle 4. Haçlı seferleri sonrası başta İstanbul olmak üzere Doğu hazinelerini de eline geçirmiştir. Buradaki yürüyüşümüz sırasında San Marco kulesini, San Marco Bazalikasını İç Çekiş köprüsünü<son bakış), Dükler Sarayını ve Rialto köprüsünü göreceğiz. Yürüyüşümüz sonrası bize tahsis edilen gondollarımızla bu büyüleyici manzaraları bir de kanalların içinden göreceğiz. Turumuz ve serbest zamanımız sonrası, Venedik otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Venedik'te.

8. Gün VENEDİK – VERONA – SİRMİONE-COMO – İZMİR 
Kahvaltının arından odalarımızı boşaltıp, Vereno'ya hareket ediyoruz. Küçük Roma diye de anılan Verona kentindeki gezimiz sırasında, İtalya yarımadasının en iyi korunmuş amfi tiyatrolarından biri olan Verona Arenasını, Belediye binasını, Erbe meydanını ve Shaskpeare'ın ünlü eseri Romeo ve Juliet'e konu olmuş Juliet evini ve balkonunu göreceğiz. Verone turumuz sonrası Garda Gölü kıyısında kurulmuş olan Sirmione kasabasını gezeceğiz. Roma döneminde termal suları ve hamamları ile meşhur olan Sirmione, berrak suları ile tanınan Garda Gölü kıyısında kurulmuştur. Günümüzde Avrupalı turistlerin uğrak yeri olan Sirmione'de Scaligero kalesini ve tarihi sokaklarını göreceğiz. Keyifle geçen Sirmione gezimizin ardından Como için hareket ediyoruz. Como Gölü kıyısında İtalya-İsviçre sınırında kurulmuş olan Como şehri ipek dokumacılığının Avrupa'daki merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Buradaki serbest zamanımızda, göl kıyısında yürüyüş yapabilir, keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sonrasında havalimanına transfer. Pegasus Hava yollarının özel seferi ile saat 01:30’da İzmir’e hareket. Yerel saat ile 04:45’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
— Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Milano (BGY) / Milano (BGY) – İzmir (ADB) ekonomi sınıfı uçak bileti,
— Belirtilen otellerde 7 gece Oda+Kahvaltı konaklamalar,
—Ferrara , Sirmione ,Floransa , Milano ,Roma, Como panoramik şehir turları,
— Roma Outlet Turu,
—Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
—Havalimanı – otel – şehirler arası transferler
— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
— profesyonel rehberlik hizmetleri
—TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
—Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro )
—İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 
—Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
—Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
—Yurtdışı çıkış vergisi, (15 TL)
—İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro ).

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Sorumluluk katılımcıya aittir.

Vize ilgili destek odamız tarafından verilecektir.

Son kayıt tarihi 15 Haziran 2019.
Tur katılım bedeli 699 Euro
Single oda farkı 280 Euro
Bilgi ve rezervasyon 02423111130