Antalya’nın Florası ve Faunası Eğitim Turu

Değerli Üyelerimiz,

22 Mayıs 2022 Pazar günü Dünya Biyoçeşitlilik Günü’nde “Antalya’nın Florası ve Faunası” Eğitim Turu yapılacaktır.

Eğitim turu iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Birinci aşamada sınıf ortamında teorik anlatım, ikinci aşamada ise doğa yürüyüşü yapılacaktır. Doğa yürüyüşü esnasında teorik bölümde anlatılan konuların pekiştirilecektir.

Program:

• 09.00 -09.45 Türkiye ve Antalya Doğası

• 10.00- 10.45 Doğal Peyzaj ve Mitolojik Ağaçlar

• 11.00-12.00 Ören Yerlerinde Yaygın Görülen Kuş ve Kelebek Türleri

• Öğle Yemeği

• 14.30- 16.30 Phaselis Antik Kenti Doğa Yürüyüşü

Eğitmenimizin özgeçmişi ve çalışmaları aşağıda sunulmuştur.

Antalya Rehberler Odası & Emek Tur ile birlikte gerçekleşecektir.

HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE (Bio Mühendis)

1981 yılında Köyceğiz’de doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Antalya’da tamamladı. Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden 2006 yılında, 2021 Yılında Ayvansaray Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversite yıllarında başlayan seyahat ve doğa aşkı onu mühendislik dışında bambaşka bir alana yönlendirdi.

Türkiye’nin biyolojik ve kültürel çeşitliliğinin tanıtılması ve korunması için çalıştığı ve hazırladığı projelerle birlikte bugüne kadar Atlas, Yeşil Atlas, Buğday, Tempo ve Magma gibi ulusal ölçekte yayın yapan birçok dergide yazarlık ve editörlük yaptı.

2008 yılında yürüttüğü “Kayıp Masallar” Projesi ile Kaz Dağları ve bütün Toroslar’ı dolaşarak Yörük masallarını derledi. TRT Belgesel’de Türkiye’nin yaban hayatını konu alan “Henüz Çok Geç Değil” belgesel serisinin yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen İnce, öte yandan Antalya’nın endemik canlı türlerini konu alan belgesel ve tanıtım filmlerini arkadaşları ile birlikte hazırladı. Türkiye’de bir ilk olan “Doğadabuan” isimli Doğa Gözlemine Başlama Rehberi kitabını yayınladı.

Şuanda Türkiye’nin biyokültürel değerlerini anlatmak üzerine okullarda farklı yaş gruplarına yönelik doğa eğitimleri vermektedir. Bu etkinliklerde öğrenciler, beş duyu organını kullanarak doğayı hissedip canlıları ve yaşadıkları coğrafyayı tanıyorlar.

Halen Antalya’da yaşayan Hüseyin Çağlar İnce, turizmde doğa farkındalığı yaratmak üzere sektörün önde gelen kuruluşlarıyla birlikte ürettiği projelerle sürdürülebilir turizm adına misyon yüklenmiştir. Her tesis için özel hazırladığı “doğa rehberi” kitapları 4 farklı dilde ve 50 binin üzerinde basıldı ve ülkemize gelen turistlere oteller tarafından hediye edildi. Yaptığı çalışmalarla birçok ödül alan İnce, turizm dergilerinde köşe yazarlığı yapmakta ve biyokültürel değerler üzerine, kitaplar, belgeseller ve sosyal medya içerikleri hazırlamaktadır.

Eğitmenimiz Biomühendis ve rehber Hüseyin Çağlar İNCE’nin DOĞADABUAN (Doğa Gözlemine Başlama Rehberi) kitabını tüm doğa severlere tavsiye ediyoruz.

NOT:

Eğitime katılım ücreti 100 TL

En az katılımcı sayısı 20 kişidir.

Teorik anlatım kısmı Kemer’de uygun bir mekanda gerçekleşecektir.

Öğle yemeği ücrete dahil değildir.

Son kayıt tarihi 20 Mayıs 2022

Bilgi&Rezervasyon : 0242 311 11 30

ARO ve Emek Tur İşbirliği ile gerçekleştirilecektir.