ARO Karadeniz – Doğu Anadolu Gezisi

ARO Karadeniz – Doğu Anadolu  Gezisi
( 7 gece-8 gün)
19 – 26 Ağustos 2020
1500 TL

1.      Gün   19.08.2020  (Çarşamba) Antalya – Samsun
Antalya Samsun uçakla ulaşım ( Pegasus Havayolları 11:15 kalkış – 12:40 varış.)
Saat 13:00 – 13:30 Havalimanından hareket ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Tütün İskelesi, Kurtuluş yolu ve İlk Adım Anıtı gezilerinin ardından;  orijinalinin aynısı olarak yeniden yapılan Bandırma Vapuru,  Atatürk Anıtı gezilerinin ardından Akşam yemeği ve konaklama için  otelimiz bulunduğu Ordu’ya hareket ediyoruz.

2.    Gün  20.08.2020 (Perşembe)   Ordu – Trabzon
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin    kullanılmakta olan en uzun tünellerinden biri olan Nefise AKÇELİK tünelinden (3820 m) geçip rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (Ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’ de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Ordu’ dan ayrılıyoruz ve Giresun Adası’ nı ve Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün alay muhafızı olan Topal Osman’ ın Mezarını aracımızdan panoramik olarak görüp, fındık ve fındık ürünleri alışverişlerimizi yaptıktan sonra, meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakarak öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya’sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Maçka Altındere Milli Parkı’na varış. Maçka’da Altındere milli parkı içindeki Sümela Manastırı’na hareket. Manastır tadilatta olduğu için dışarıdan fotoğraflanması. Sütlacıyla meşhur Hamsi Köy’ün görülmesinin ardından Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.      Gün   21.08.2020  (Cuma)  Trabzon – Rize
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra, bıçakları ile ünlü Sürmene ilçesine doğru yol alıyoruz. Bıçak satış merkezi ve Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Dünyaca meşhur Uzungöl’e varıyoruz. 2200 metre yükseklikte bulunan Karester Yaylasına (Ekstra)  minibüslerle çıkıp doğanın eşsiz manzarasının tadını çıkarıyoruz. Uzun Gölde yapacağımız kısa bir moladan sonra Rize’ye doğru yol alıyoruz. Fırtına vadisinde öğle yemeği ve zipline (Ekstra) etkinliği akabinde Çat Vadisinde bulunan Zilkale ve Palovit Şelalesini ziyaret imkanı buluyoruz. Doğa harikası olan Ayder Yaylası ve Gelin Tülü Şelalesi ile günü sonlandırıyoruz. Otelimize akşam yemeği için dönüş yapıyoruz.

4.      Gün   22.08.2020  (Cumartesi)  Rize –Batum – Artvin
Bugün çay bahçelerini çevrelediği yolu takip ederek Hopa üzerinden Sarp sınır kapısına varıyoruz. Acarya özer bölgesinin başkenti olan Batum’da şehir gezimizi Avrupa Meydanı, Ali ve Nino Anıtı, Piyaza Meydanı ve sahil gezi yolunu gördükten sonra Sarp sınır kapısına varış ve Hopa’da öğle yemeği için serbest zaman. Sonraki rotamızda Türkiye’nin en uzun tünellerinden biri olan Cankurtaran Tünellerinden geçip Borçka İlçesine varıyoruz. Minibüslerle bir doğa harikası olan Karagöl’ü ziyaret edip eşsiz doğanın keyfini sürüyoruz. Artvin bölgesinde otele dönüş yolumuzda dileyenler Çoruh Nehrinde Zipline yapabilirler.

5.      Gün   23.08.2020  (Pazar) Artvin – Kars
Bugünkü programımızda bir sınır kentimiz olan Serhat Kars ilimizde bulunan doğal cazibe merkezlerimizden Çıldır Gölü’nde fotoğraf molası verip eşsiz manzaranın keyfini sürüyoruz. Sınırın sıfır noktasında ve tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Ani şehrini (Ani Katetrali, Anadolu’nun ilk camii, Arpaçay Nehri) ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde arzu edenler için Kaz eti ve yöresel tatlılar sunulacaktır. Karsın meşhur yöresel tereyağı, kaşar peyniri ve balından tatma imkanı ve isteyenler satın imkanı sunulacaktır. Kars’ta programımıza Kanlı Tabya (Harp Müzesi, Kümbet Camii, Kars Çayı ve Kalesini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Arzu edenler için akşam yemeğinden sonra katılıma bağlı olarak Kafkas gecesi yapılacaktır.

6.      Gün  24.08.2020   (Pazartesi)   Kars – Erzurum – Sivas
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra, Sarıkamış  Şehitliğine hareket ediyoruz. Kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Horasan üzerinden Erzurum’a varıyoruz. Sırasıyla Ulu Camii, Çifte Minareli Medresesi, Yakutiye ve Taşhan (Oltu Çarşısı) ziyaret edip öğle yemeği için meşhur Cağ Kebabı ve Erzurum’un meşhur kadayıf tatlısının tadına bakıyoruz.  Öğle yemeğimizden sonrasında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kenti Sivas’a hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde varıyoruz.

7.      Gün  25.08.2020   (Salı)  Sivas – Amasya
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise ilk gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese Şifahiye Medresesi gezilerimizi takiben ilk Türkiye büyük Millet Meclisi olarak kabul edilen Kongrenin yapıldığı, Cumhuriyetimiz temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Divriği Ulucamii (Ekstra) ziyaret ettikten sonra konaklama otelimize Amasya’ya varıyoruz.

 8.     Gün  26.08.2020 (Çarşamba)  Samsun – Antalya
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra, Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerinin panoramik olarak görülmesinin ardından Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesi’nin ziyareti. II. Beyazıd Külliyesi’nin görülmesi. Kral Kaya Mezarları’nın fotoğraflanmasından  sonra havalimanına hareket. ( Pegasus Havayolları 13:40 kalkış 15:10 varış.)

Bir başka ARO organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs ile ulaşım, 3-4 yıldızlı otellerde 7 gece HB konaklama, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak içecekler, ekstra turlar, yurt dışı harcı  ve uçak biletleri.

Kişi Başı 1,500,-TL

Tek kişilik Oda farkı 500,-TL
0-6 Yaş çocuk ücreti 750, -TL
7-11 Yaş  çocuk ücreti 1000, -TL
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
Minimum katılımcı sayısı 30 kişidir.

Son kayıt tarihi 15 Ağustos 2020 mesai bitimine kadardır.

Konaklamalar yarım pansiyon, yolculuğumuz seyahat sigortalı ve Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde olacaktır.

Uçak Biletleri ekstra  ( Gidiş – Dönüş öngörülen fiyat 530 ile 750-TL arasıdır )
Uçak bileti alımı katılımcılara aittir.

ARO ve işbirliği yapılan seyahat acentası yol durumuna göre programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bilgi&Rezervasyon: 0242 311 11 30  ARO Gsm: 0531 782 63 82