İl Turizm Müdürlerimiz Odamızı Ziyaret Etti

17.07.2020 tarihinde Başkanımız Hayati Korucu’nun daveti üzerine Aro’nun görev sahası içinde bulunan Antalya, Burdur ve Isparta İl Kültür Turizm Müdürlerimiz ile bir araya gelindi. Görüşmede önümüzdeki süreçte şekillenen turizm çeşitliliği konuşuldu.

Toplantı sonucunda Antalya ilimiz başta olmak üzere Isparta, Burdur  İl Turizm Müdürlükleri ve Türsab’ın da katılım sağlayacağı bir denetim ve gerçekleştirilen denetimler sonrası resmî işlemlerin daha hızlı ve kusursuz olması adına Denetim Çalıştayı yapılması kararı alındı. İllerimizin turizm alanında çeşitlenen destinasyonlarla birlikte Lavanta, Gül Hasadı, Salda Gölü ve Davraz kayak merkezi gibi gezi güzergahlarında rehber meslektaşlarımızın bu turlara daha fazla katılım sağlamaları konusunda fikir birliğine varıldı. Yerli turizmin bu gezi güzergahlarında 12 aya yayılması ile birlikte oluşan çalışma kartlı rehber sayısının eksiği konusu, vereceğimiz bölge eğitim gezilerinden sonra, daha çok rehber istihdamı yaratacaktır. Konuyla ilgili alt yapı hazırlık  çalışmalarımızı BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) ile koordineli olarak hazırlayacağız.

Toplantıya iştirak eden Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın İbrahim ACAR, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ali GÖÇER ve Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Abdullah KILIÇ’a teşekkürlerimizi sunarız.