Anadolu Üniversitesi İşbirliğinde Uzmanlık Eğitimleri

TUREB ile Anadolu Üniversitesi arasında 16 Nisan 2018 tarihinde mevcut turist rehberlerine ve ilerde turist rehberi olacak rehber adaylarına yönelik “Turist Rehberleri Uzmanlık Eğitimi” protokolü imzalanmıştır.

Bu işbirliğinin amacı; turist rehberlerinin ve turist rehberi adaylarının kültürel miras ve sanat tarihi konularında bilgi seviyelerinin arttırılmasıdır. Böylece bilgi birikimleri ve eğitim düzeyleri ile daha başarılı ve mesleklerine daha bağlı bir şekilde faaliyet gösteren turist rehberleri, sunacağı hizmetler ile de farklılık yaratacaktır.

Bu kapsamda uzmanlık eğitimi ile ilgili e-Sertifika Programlarını başarı ile tamamlayan mevcut turist rehberlerinin sicillerine uzmanlıkları kaydedilecektir. Turizm/Turist Rehberliği Bölümü öğrencileri, turist rehberliği yapma belgesine sahip olduktan sonra aldıkları uzmanlık eğitimleri de sicillerine işlenebilecektir.

Turist Rehberleri Uzmanlık Eğitimleri kapsamında Sanat Tarihi ve Kültürel Miras Uzmanlığı e-Sertifika programı hazırlanmıştır.

İlgilenen rehberlerimiz ve Turizm/Turist Rehberliği Bölümü öğrencilerimiz aşağıda yer alan link aracılığıyla başvurularını yapabileceklerdir.

LİNKLER: 

http://esertifika.anadolu.edu.tr/
http://esertifika.anadolu.edu.tr/hakkimizda
http://esertifika.anadolu.edu.tr/basvuru


Bir cevap yazın