ARO 2019 Faaliyet Raporu

Sayın Üyemiz, Acısıyla tatlısıyla 2019 yılını geride bıraktık. 2019 yılına ait ilgili bilgilerin yer aldığı bu faaliyet raporunu şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri gereği sizlerle paylaşmak istedim. Kurumumuzun görüşmeleri, temsil edilmesi, mali kaynakların kullanımı ve gerçekleştirdiğimiz denetimlerle ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu işbu faaliyet raporunu bilgilerinize sunarım.

2019 yılı faaliyetlerimizi gerçekleştirirken; kaçak (belgesiz) rehberlik faaliyetleri ile mücadele, sosyal aktivite, eğitim gezileri, kurumumuzu temsil, mevzuat ve çalışma şartlarını iyileştirme gibi konularda kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçladım. Belgesiz faaliyetlerin engellenmesi amacıyla ülkemizde en fazla ve en etkili denetim mekanizmasının ARO sorumluluk alanı içinde gerçekleştiğini biliyoruz. Denetim konusu kırmızı çizgimiz olmakla birlikte iyi bir denetim mekanizmasının siz değerli üyelerimize istihdam sağladığını hatırlatmak isterim. Hedeflerimizi, öngörüldüğü şekilde gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Uzun süredir gündemde olan mülk edinme konusu ile ilgili görüşmeler ve araştırmalar yapmış bulunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanımı politikası sayesinde ciddi birikim gerçekleştirdiğimizi de belirtmek isterim.

Faaliyetlerimizi yenilikçi, sürdürülebilirliğin görünür olduğu, çalışkan bir yönetim anlayışıyla hayata geçirmenin kıvancını yaşarken, başta birlikte seçilerek görev yaptığım yönetim ve denetim kurulu ile siz değerli üyelerimize teşekkür ederim.

Hayati KORUCU

ARO 2019 Faaliyet Raporu PDFBir cevap yazın