ARO-ANTÇEV “Eğitimde Yanımda Ol” Projesi

Antalya Rehberler Odası olarak destekçileri arasında pek çok üyemizin de bulunduğu Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ANTÇEV) RUN ANTALYA MARATONU’nda bulunma amacını destekliyoruz. ANTÇEV ve ARO için RUN ANTALYA maratonunda koşarak veya yürüyerek ter dökmek isteyen üyelerimizi harekete geçmeye davet ediyoruz.

Programa katılmak isteyen meslektaşlarımız https://runtalya.com/ adresinden 10K Team Run sekmesinden  Antalya Rehberler Odası takımını seçerek kayıt olmaları gerekmektedir. Daha sonra https://ipk.adimadim.org/nonprofit/view?id=30710 adresinden ANTÇEV kampanyasını destekleyen koşucu olarak kayıt olabilirsiniz.

ANTÇEV, önceliği Üniversitede okuyan 25 öğrenciye burs vermek için, 2022 RUN ANTALYA MARATONUNDA, Adım Adım’ın İYİLİK PEŞİNDE KOŞ platformu ile yarışlara katılarak, destekçilerinden burs bağışı toplayacaktır.

Projenin Amacı:
Projenin ana amacı; Üniversitede okuyan, burs desteğine ihtiyacı olan ve başarılı / yetenekli öğrencilerin burs desteği almasına aracılık etmektir.
Bu sayede orta ve uzun vadede aşağıdaki amaçlara hizmet edilecektir;
• Öğrencilerin eğitim süreci içerisinde maddi açıdan bir engel olmaksızın kalmalarına olanak sağlamak,
•  Eğitimde cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına destek olmak,
• Öğrencilerin kariyer planlamalarına katkıda bulunmak ve yaşam düzeyinin iyileşmesine olanak sağlamak,
• Öğrencilerin iş hayatına katılmalarını sağlayarak, toplumsal kalkınmaya destek olmak,
• İş yaşamında cinsiyet eşitliğinin sağlamasına katkıda bulunmak,
• Eğitim ve kültürlerini kendilerinden sonraki nesillere de aktararak, sosyal gelişimin sağlanmasına destek olmak.

Hedef Kitle:
Projenin hedef kitlesi, sosyal ve ekonomik engeller nedeniyle, okulu bırakma riski olan başarılı, yetenekli ve maddi durumu yetersiz öğrencilerdir.