ARO Geleneksel İftar Yemeği ve İmza Günü

8 Temmuz da düzenlediğimiz geleneksel ARO iftar yemeğine ilgi yoğundu. Toplam 120 üye ve yakınlarının yanında, basının da katıldığı etkinlik yat limanı Kral Restoran? da gerçekleştirildi.

Ayrıca Arkeolog Rehber Ö.Selçuk GÜR?ün hazırladığı ve telif hakkını aldığımız, ?Antik Dünyada Günlük Yaşam? başlıklı ARO yayınlarının 2.  Kitabının tanıtım ve imza gününü gerçekleştirdik.

Bu tür yayınların hazırlanmasındaki gerekçeler aşağıda sıralanmıştır:

1-    Mesleğimizi icra ettiğimiz bu güzel ülkenin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımında etkin olmayı tüm rehberler adına  vazife edindik,

2-     Planladığımız etkinlik ve özellikle sayısını arttırmamız gereken DENETİMLERİN giderlerinin karşılanmasına kaynak yaratmak için,

3-    Kaza sonucu veya sağlık nedenlerinden dolayı ciddi sıkıntılar yaşayan üyelerimize maddi destek sağlamak. Bu ve bundan sonra satışa sunulacak diğer kitaplardan elde edilecek net gelirin %25 ?Dayanışma Fonuna? aktarılacaktır. Bu fonun yönetimini 5 kişiden oluşacak bir komisyon yürütecektir. (Komisyon 2 ARO Yönetim Kurulu üyesi ve 3 rehber üyeden oluşacaktır)

Yukarıda belirtilen hususları göz önünde bulundurarak kitabımızın satışında ve dağıtımında desteğinizin önemini vurgulayarak, Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde hazırlanan ve Rusçasının da hazırlanacağı eserin kısa sürede aranan bir kitap haline gelmesini temenni ederiz.

Dağıtımı henüz başlamadığı için; kitabı ARO?dan indirimli olarak temin edebilirsiniz.Bir cevap yazın