HOLLANDA & BELÇİKA & LUXEMBURG & FRANSA & ALMANYA

ARO Eğitim Gezisi

HOLLANDA & BELÇİKA & LUXEMBURG & FRANSA & ALMANYA

KÖLN ––LÜKSEMBURG (1) – SHENGEN – REMİCH –METZ- PARİS (3) BRUGGE – BRÜKSEL (1) –– DELFT – AMSTERDAM (2) – DÜSSELDORF

(5 ÜLKE 11 ŞEHİR 4 Başkent)( 25 ağustos İst- Düsseldorf Gidiş – 1 Eylül Düsseldorf-İst  Dönüş )
3* ve 4* oteller  ‘’hafta sonu Amsterdam konaklama‘’ Pariste 3 gün konaklama, Tam gün Paris Disneyland turu imkanı … 
‘’299 euro değerinde extra turlar programa dahil’’

  1. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Atlas Hava Yollarının kontuarı saat 08.30’da buluşma. Check in  işlemlerinin ardından Atlas Hava Yollarının KK 2075 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’da Dusseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 13:10’da varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Köln ‘e hareket. Köln Katedrali ziyareti ve merkezde serbest zaman. Tur sonrası Luxemburg’ a hareket; Şehir turumuzda Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, ve dar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasındadır.Sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
  1. Sabah kahvaltısının ardından Remich ve Schengen  turu yapıyoruz.. Bu turumuzda 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının biraraya geldiği muhteşem doğası ve şarap bağları ile ünlü Remich Kasabası ve Mosel Vadisindeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezi sonrası  Paris’e hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik Paris şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve Cam piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksander köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
  1. Sabah kahvaltısının ardından Eiffel KulesiSeine Nehri tekne gezisi,+ Montmarte ressamlar tepesi,+ Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali,Latn mahallesi &  St.Michel meydanı turu. Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris’in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yapacağınız serbest zamanımızın ardından romanlara,şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini( ne yazık ki yangında ağır hasar gördü) görmeye gidiyoruz. Katedral ve etrafındaki latin mahallesi, Saint Michel ve Saint Germain ( PSG külübü semti), Floransalı Medici ailesi tarafından yaptırılan Luxemburg bahçelerini ve Fransa senatosunu gördükten sonra  gezisi sonrasında; Paris’in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından turun devamında akşam Paris by night Champ Elysees de serbest zaman ve Eyfel ışıklandırma gösterisinin keyfine varıyoruz.. Arzu eden misafirlerimiz Lido Show (125 Euro) turuna katılabilirler. 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilecekler.Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
  1. Sabah kahvaltısının ardından  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Disneyland  turuna katılabilirler (Çift park  Disneyland ve Walt Disney studios giriş ve transfer dahil 120 Euro). Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile size masalsı bir dünyaya götürecek bu turumuzda Hayaletlerevi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası otele transfer.

Serbest gününüzü alternatif olarak rehberiniz eşliğinde düzenlenecek ; Pere Lachaise ( ünlüler mezarlığı, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya kabir ziyareti ) , Luxemburg bahçeleri,Opera meydanı,Paris şehir merkezinde serbest zaman ( Opera meydanı bırakış,Louvre müzesi alınış ) turuna katılabilirler (35 euro ). Geceleme otelinizde.

  1. Sabah kahvaltısının ardından; tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü avrupanın en iyi korunmuş ortaçağ şehri, masalsı Brugge kentine hareket ediyoruz.Brugge turu sonrası Brüksel’e hareket. Brüksel’e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place(şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve Manneke Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
  1. Sabah kahvaltısı sonrası Delft e hareket, Delft Mavisi ismiyle bilinen mavimsi beyaz üzerine mavi boyayla işlenmiş porselenleriyle ünlü Delft. Kanalları köprüleri ve tipik Hollanda mimarisini yansıtan bozulmamış sokaklarıyla ziyaretçilerini kendine çeken şehirdeki turumuzun ardından,Amsterdam’a hareket varışımıza istinaden panaromik Amsterdam şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur esnasında tekne ile Amsterdam kanalları gezilecek yerler arasındadır. Tekne ile kanal turumuzda kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdam’da manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz. Amsterdam merkezde serbest zaman ve tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
  1. Muhteşem Hollanda turu günü . Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca ucuza hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’görme fırsatı yakalıyoruz ve tur sonrası Amsterdam şehir merkezine dönerek serbets zamanımızı arzumuzca değerlendiriyoruz. otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelinizde.
  1. Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış işlemleri sonrası Dusseldorf havalimanına hareket. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Atlas Hava Yollarının KK 2076 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Havalimanı vergileri
  Atlas Global Hava Yolları ile İstanbul – Düsseldorf – İstanbul parkurunda uçak bileti
  Belirtilen kategori otellerde oda kahvaltı konaklamalar  
  Alan/otel/alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
Köln,Lüksemburg, Paris, Brüksel, Rotterdam, Delft, Amsterdam, turları
  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  Otel vergileri  
  Turist Şehir vergileri
  TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
   Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ) 
   Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
   Yurt dışı çıkış harcı bedeli
   Müze ve ören yerleri girişleri
   İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 

*** Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamaması sebebiyet verebilir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 

 
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 ** Gezi 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 
Son kayıt tarihi 15 Haziran 2019.
Tur katılım bedeli 749 Euro
Single oda farkı 250 Euro
Bilgi ve rezervasyon 02423111130