Rehber Bilgi Sistemi Ve Çalışma Kartı Başvuruları Hakkında

Rehber Bilgi Sistemi Ve Çalışma Kartı Başvuruları Hakkında
Rehber Bilgi Sistemi

Birliğimiz tarafından Ocak 2017 de hizmete sunulan Rehber Bilgi Sisteminin (RBS) test süreci bitmiş ve aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Sistem meslektaşlarımızın ve odaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmekte ve gerek görülen eklemeler yapılmaktadır.

Bildiğiniz üzere çalışma kartı başvurusu her yıl Kasım ayı içerisinde yapılmaktadır. Buna göre 2018 yılı ve daha sonrası için çalışma kartı başvuruları artık RBS üzerinden yapılacaktır. Böylece zaman bulamayıp odamıza uğrayamayan üyelerimizin Kasım ayı içerisinde odaya gelme zorunluluğu ortadan kalkacaktır. Ayrıca, sistemin her türlü platformda/cihazda (Android, Iphone IOS, Windows ve Mac) çalışıyor olması siz değerli üyemizin birkaç adımda herhangi bir yerden başvuru yapmasını sağlayacaktır.

Sisteme www.tureb.org.tr adresinden; sağ üstte bulunan RBS Rehber Girişi butonuyla giriş yapabilirsiniz. Eğer sistemi bu yıl başvuru yapmak için kullandıysanız zaten tarafınızca belirlenmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp tekrar 2018 yılı çalışma kartı dönemi (Kasım ayı içerisinde) çalışma kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Eğer ilk defa giriş yapacaksanız öncelikle hesap oluşturmanız gerekmektedir.
Yeni Hesap oluştur butonuna basıp, TC kimlik ve ruhsat numarası girmeniz gerekmektedir.

  • Tarafınızca belirlenecek olan eposta, telefon, kullanıcı adı ve şifre girişinden sonra cep telefonunuza hesabınızı doğrulamanız için bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Hesabınızın oluşturulması bu şekilde tamamlanacaktır. (Doğrulama kodu alınabilmesi için ülke içinde olan bir GSM numarası olması gerekmektedir.)
  • Kan grubu bilgisi zorunlu olduğundan dolayı; başvuru öncesi kan gruplarının öğrenilmesi gerekmektedir.
    RBS Rehber Girişi linkinden artık sisteme giriş yapabileceksiniz. Kasım 2017 döneminde 2018 yılı çalışma kartı başvuruları birliğimiz tarafından açılınca da başvurunuzu ve ödemenizi birkaç adımda yapabileceksiniz.

Önemli: 2017 yılı için çalışma kartı başvurusunda bulunmayan üyelerimizin sistemde tanımlı fotoğrafları olmayacağı için: 1 adet biyometrik fotoğraf (%60-70 oranında kafa ölçüsü, arka fon beyaz renkli ve 4×5 cm boyutlarında olması gerekmektedir) 1512×1890 pixel boyutlarında sisteme yüklenmelidir.

Fotoğraf ebatlandırma işini kendisi yapacak üyelerimiz www.resizenow.com/tr adresinden yararlanabilirler.

Fotoğraf yüklenmesi veya boyutlandırılması ile ilgili herhangi bir problem yaşamanız durumunda ARO’dan yardım talebinde bulunabilirsiniz.Bir cevap yazın